Käisime sõitmas kitsarööpmelise rongiga. Väga vahva elamus. Rongijuht rääkis väga põnevaid lugusid Avinurme kitsarööpmelise rongi ajaloost ja toonasest elust olust Avinurmes. Jutuks tulid ka teemad Saksa valitsuse tööteenistuse laagrist (noortele meestele sakslaste poolt okupeeritud Euroopa riikidest) Avinurmes ja 1944 a sept. Avinurme kirikus hukatud (taganevate saksa vägede koosseisus sõdinud) eesti sõduritest (pealetungivate nõukogude vägede koosseisus sõdinud Eesti Laskurkorpuse poolt).
Pärast rongisõitu jätkus koosviibimine Avinurme Puiduaidas aruteluga 2025 aastal tehtust ja plaanidest 2026 aastal. Puiduaida perenaine tutvustas puiduaida ajalugu ja tänapäeva tegemisi.